Poprvé do školky

V roce 2018 naše školka uspěla se žádostí na podporu projektu „Poprvé do školky“.
V minulém školním roce měly čtyři naše kolegyně možnost vycestovat na týdenní hospitaci do školek v německém Bielefeldu a dánském Sonderborgu, kde sbíraly zkušenosti týkající se adaptační fáze nejmenších dětí. Naši školku naopak navštívily dánské a německé kolegyně, které se seznámily s provozem u nás.
Kromě výměny pedagogů se již dvakrát sešli i ředitelé zúčastněných školek, cílem jejich setkání je zpracovat poznatky projektu do brožurky, která bude pomáhat rodičům i dalším pedagogům připravit co nejlépe adaptační fázi pro každé dítě.
Naše školka klade dlouhodobě velký důraz na pozvolnou adaptaci nových dětí, snažíme se, aby nástup děti do školky probíhal co možná nejlépe, aby děti měly možnost si ve školce zvyknout v přítomnosti rodiče a aby paní učitelky zvládaly tuto do určité míry náročnou situaci profesionálně. 
Tento projekt bude v tomto školním roce dále pokračovat, na jaře 2020 se opět uskuteční týdenní hospitace pedagogů.

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *